Başkanın Mesajı

Uğur Serencam.jpg (107 KB)

    Ülkemizin en büyük eğitim kurumlarından olan Marmara Üniversitesi, 17 Fakülte, 4 Yüksekokul, 4 Meslek Yüksekokulu ve 12 Enstitüsü ile İstanbul’un her iki yakasında 8 yerleşkesi ile faaliyet göstermektedir. Bunlardan Acıbadem, Anadoluhisarı, Bağlarbaşı, Göztepe, Dragos, Kartal Yerleşkeleri ile Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi Anadolu yakasında, Sultanahmet Yerleşkesi ise Avrupa yakasındadır.

    Üniversitemiz eğitim-öğretim, araştırma ve topluma hizmet faaliyetleri ile küresel düzeyde liderlik hedeflerine ulaşmak amacıyla yapılandırma faaliyetlerine öncelik vererek bu konularda önemli adımlar atmıştır. Başta Göztepe Yerleşkesi ve Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi olmak üzere tüm yerleşkeleri kapsayan çalışmalar ve yeni yapılan binalar ile Üniversitemizin yapısal dönüşümü ivme kazanmıştır. Tamamlandığında Ülkemizin en modern ve özgün yerleşkesi olacak olan Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi'nde yapım faaliyetleri hızla devam etmektedir.

    Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı olarak Üniversitemizin gelişimine katkı sağlamak, paydaşlarımıza çağa uygun olanaklar sunmak, engelsiz ve yeşil kampüs çalışmalarını ilerletmek için çalışmalarımız özveriyle devam edecektir.

          Dr. Öğr. Üyesi Uğur SERENCAM
          Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı

 

 


Bu sayfa Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından en son 03.02.2021 14:22:21 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM